“Kalite Fark Yaratmaktır”

Uzman kadro ile hayalinizdeki web sitesine bizimle kavuşun!

Bir şirketin veya kurumun gerek şirket içi gereksede şirket dışı ticari politikasının duruşunu, davranışlarını ve vizyonunu temsil eden görsellerin tümüne verilen kimliktir.

Bir çok şirket kalite anlayışını ve kurumsal yapısını var olan müşterilerine ve müşteri potansiyeline kurumsal strateji ile gösterme çabası içerisine girmiştir. Kurumsal kimlik şirketlerin vizyonunu belirttiği gibi müşteri portföyünde bulunan güveni en üst sınırlara taşımaktadır. Ticari ilişkilerde güvenin ne kadar önemli olduğunu düşündüğümüz zaman kurumsal kimliğin önemini anlamış oluruz. Kurumsal kimliği kendi içerisinde iki ayrı bölüme ayırabiliriz.

kurumsal-kimlik-denizli

Şirket içi kurumsal kimlik yapısı ilk bölüm içerisindedir. Maddeler halinde sıralamak gerekirse;

Logo tasarımı

Logo kullanım standartları

Antetli kağıt tasarımı

Bloknot kağıt tasarımı

Haberleşme kanallarında kullanılan zarf tasarımı

Şirket çalışanlarının tümü için kartvizit tasarımı

Dosya tasarımı

Tüm haberleşme formları ( teklif formu, sipariş formu v.s. )

Muhasebe dokümantasyonlarının tasarımı

Kurum içi yönlendirmelerin tasarlanması

Personel giyim ve personel davranış kuralları

Her zaman kullanılacak olan kurumsal kimlik kılavuzu

Olarak belli başlı bölümlere ayırabiliriz. Herbir tasarım maddesini düşündüğüm zaman ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlamış oluruz. Şans Medya kurumsal kimlik uzmanı ile tüm yönlendirmeler sizlere en ufak bir zahmet vermeden titizlikle hazırlar ve onayınıza sunar.

İkinci bölüm olarak adlandırdığımız şirket dışı kurumsal kimlik çalışmasında ise aşağıdaki maddelenmiş tasarımlar bulunmaktadır.

Kurumsal web tasarımı projesi

İnternet ortamında kullanılacak bannerların tasarlanması

Bina cephesi ve şirket içi tasarlanması

Şirket araçlarının giydirilmesi

Gazete, dergi gibi tanıtım meteryallerinin tasarlanması,

Tanıtım meteryallerinin tasarlanması, ( kataloğ, insert, broşür v.s. )

Kurumsal kimlik çalışmasındaki zaman dilimi ve oluşturulma sürecinde ise ilk olarak kurumunuzu ziyaret ederek sizi yakın bir şekilde tanıyoruz, daha sonra bulunduğunuz sektördeki diğer firmaları detaylı bir şekilde araştırıyoruz. Akabinde tasarım süreci başlıyor. Kurumsal kimlik uzmanımızın önderliğinde ortaya çıkan tasarımlar,kurumunuzun en üst düzey yöneticileri ile birlikte onayınıza sunuyoruz. sunum sonra gerekli düzenlemeler yapılarak kurumsal kimliğin son hali tasarımsal açıdan bitmiş oluyor. Daha sonraki aşama ise uygulama aşamasıdır. Gerekli dokümantasayonun basılması, kurumun web tasarımı projesinin hazırlanması ile sonuç bölümüne ulaşmış oluyoruz.

Bir kurumsal kimlik çalışmasının en önemli olarak nitelendirdiğimiz konu ise kurumun tüm verilerini eksiksiz bir şekilde içermesidir. Kurum verilerini en iyi şekilde anlatacak görsellerin hazırlanması ancak ve ancak kurumsal kimlik uzmanı tarafından oluşturulabilir. Aynı zaman da kimlik oluşturulurken en önemli unsur renk seçimidir. Kurumun anlayışını, kültürünü ve sizi tanımayan portföyüne ilk olarak anımsatacakları duygular son derece önemlidir. Bu unsurda firma sahibinin beğendiği renk seçiminin üzerinden ilerlenmesi kadar yanlış bir nokta olamaz. Adı üzerinde bir kurum olarak nitelendiriliyor, kurum olmasa filanca beyin şirketi olarak adlandırılır. Bu anlayıştan çıkmak için kurumun kimliğini oluşturan renkler, sektör ve portföy bilgileri doğrultusunda çıkarılır.

Başarılı bir kurumsal kimlik firmanız açısından son derece önemlidir. Zamana bağlı bir yatırım olduğunu hiçbir zaman unutmamak gerekmektedir. Standartlardan çıkılmadığı süre içerisinde zamanla çok ciddi bir güven oluşacaktır. Aynı zaman diliminde prestij açısından da çok olumlu düşünceler ile anılacağınızı hiçbir zaman unutmamak gerekmektedir. Son derece bakımlı bir insanı düşünün, ne kadar güven verir ve ilk izlenimi son derece pozitif olur. Kurumun için de aynı duygular geçerliliğini korur. Özellikle sizi uzaktan tanımaya çalışacak insanlar için web tasarımı projenizde kurumsal kimlik son derece önemlidir. Özellikle sizinle iş dünyasında buluşmaya çalışan bir kurum için web projeniz ile birlikte kurumunuza ait bir dökümantasyonun bütünlüğü, kurumunuz için en güzel ön izlemeyi oluşturmuş olacaktır.

Kurumsal kimliklerine, web projelerine can verdiğimiz firmalar...